wtorek, 28 listopada 2017

Przyjdźcie i zobaczcie! - Poznaj nas!

Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?” Oni powiedzieli do Niego: Rabbi – to znaczy Nauczycielu – gdzie mieszkasz?” Odpowiedział im: „Chodźcie a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli gdzie mieszka i tego dnia pozostali u Niego.       J 1, 38-40.

Wiara i Światło to ruch międzynarodowy, tworzony przez wspólnoty, traktujące na równych prawach osoby niepełnosprawne intelektualnie, ich rodziny i przyjaciół, zwłaszcza młodych ludzi.
Członkowie wspólnot spotykają się regularnie na Eucharystii, wspólnym świętowaniu i modlitwie.
Liczba wspólnot obecnie obejmuje ponad 1500 społeczności zorganizowanych w 52 prowincjach, zlokalizowanych na pięciu kontynentach, w 81 krajach i 38 różnych językach. Dwie trzecie krajów, w których obecny jest ruch, ma trudności gospodarcze lub niestabilność polityczną, jest to m.in. Syria.

5 powodów dla których warto jest być w Wierze i Świetle:

Więcej przyjaciół – wyjdź z domu i uśmiechnij się do małego przyjaciela! Dostaniesz w zamian 3 razy więcej radości i więzi, które trwają i rozwijają się.
Formacja – będziesz  we wspólnocie, postępując według jasnych i prostych zasad, zapisanych w międzynarodowych dokumentach Wiary i Światła. Dzięki nim wrócisz do źródła i przypomnisz sobie, że wszystko zaczęło się od Chrystusa. Czy nie o to właśnie chodzi?
Pielgrzymki – uczestniczysz we wspólnych wyjazdach do ważnych dla chrześcijan miejsc. Pielgrzymując razem uczysz się, że droga do świętości jest bliskoznaczna jedności z drugim człowiekiem.
Uczestnictwo w ruchu międzynarodowym – masz świadomość wspólnoty z ludźmi z innych miejsc na Ziemi. Mówicie różnymi językami, ale rozumiecie się bez słów. Przekonasz się, jak to jest, kiedy następnym razem będziesz miał okazję spotkać się z nimi gdzieś za oceanem albo obok równika. Niemożliwe? A jednak!
Obozy wakacyjne – otrzymasz czas! I sam go zaprojektujesz. Spędzony razem – przemieni twoje serce. Sprawdzone i potwierdzone. Z nami nie będziesz się nudził

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz